P&L Design

Krása je forma určité věci. A určitou formu má každá věc. Z čehož vyplývá, že každá věc je svým způsobem z určitého hlediska krásná.

O nás

S Tonnerkami jsme se seznámily v roce 2007, kdy Petra brouzdala po netu a hledala nějakou inspiraci pro tvoření na panenky Barbie. Narazila na stránky, kde byly nádherné, daleko víc propracované panenky s ohebným tělem. Po chvilce pátrání, o jaké panenky, že to vlastně jde, jsme se dozvěděly, že se jmenují Tonner a u nás jsou v podstatě k nesehnání. Já sama jsem začala hledat něco víc o těchto panenkách a hlavně jsem si přála získat alespoň jednu...Podařilo se a já v říjnu držela poprvé v rukou svou první a nejkrásnější panenku, i když byla nahá, bez stojánku i krabice, byla konečně MOJE!

Tím začalo naše pronikání a objevování zajímavého světa těchto krásných panenek, doposud jsme znaly jen barbie.

S panenkami Barbie jsme totiž obě dvě v podstatě vyrůstaly, takže už jsme věděly, co od nich mužeme "čekat"...už na prvním stupni základní školy vznikaly Petry první "modely" ... mamka jí dala jehlu, nit a jednoduše střižený kus látky (kalhotky, jednodílné plavky, sukně...). Dnes bysme se za náš styl šití hodně styděly, ale tehdy to byl vrchol našeho umění a byly jsme na něj náležitě pyšné S odstupem času mamka Petru naučila i na šicím stroji, takže kvalita švu se viditelně zlepšila Díky našemu osmiletému věkovému rozdílu jsem od Petry měla ušitých spoustu krásných oblečků i molitanový nábytek. Já sama jsem se pustila do výrobků z moduritu (nádobí, pečivo, dorty, parfémové flakonky...). A v podstatě takhle rozdělené tvoření máme dodnes